Poznaj herstorię niezwykłych bojowniczek z getta warszawskiego, pisaną źródłami historycznymi przez kobiety (również) niezwykłe.
Poznaj herstorię niezwykłych bojowniczek z getta warszawskiego, pisaną źródłami historycznymi przez kobiety (również) niezwykłe.
Pandemia spowodowała, że ludzie zaczęli się zamykać, skupiać na sobie, obojętnieć na to,
co dookoła. Niechętnie się angażują. Musimy wyciągać ich z tej próżni i budować nową
wspólnotę
Trzeba wychodzić do ludzi, rozmawiać i pokazywać, co robimy dla dobra mieszkańców i
rozwoju okolicy. Dla sołtysek to jeszcze duży problem. Kobiety nie potrafią się chwalić.
Jesteśmy wychowywane w przeświadczeniu, że opowiadanie o swoich osiągnięciach jest
niestosowne, że powinnyśmy być skromne i za dużo o sobie nie mówić
Rodzice powinni wiedzieć, że ich dziecko po tranzycji to wciąż ta sama osoba, tylko szczęśliwsza, bo może być w pełni sobą. W środku nie ma żadnego przed i po. W związku z tym absolutnie nie ma potrzeby przechodzenia żałoby po stracie dziecka, które rodzice „mieli”.
Chciałabym, byśmy wszyscy sobie uświadomili, że zachowanie nieskażonej przyrody jest kluczowe dla naszego istnienia. W naszym kraju ostały się resztki dzikiej przyrody. Każdy powinien jej bronić, niezależnie od zawodu, jaki wykonuje, poglądów politycznych i stanu posiadania, ponieważ to jest najcenniejsze, co mamy jako społeczeństwo - mówi Cecylia Malik, Laureatka Programu Wzmocnione
Kiedy w październiku 2017 r., w ramówce Sky Sports News oraz w filmie dokumentalnym Sky Sports Football wyemitowano relację z meczu walking football - świat przyjął to jako primaaprilisowy żart. Trudno było kibicom zaakceptować “kontrowersyjne” zasady jak: całkowity zakaz biegania (pod groźbą rzutu wolnego dla drużyny przeciwnej), wślizgów, czy początkowo - brak bramkarzy. Smaczku dodawał fakt, że piłki nie wolno było kopać powyżej poziomu głowy zawodników. […]
Drogie WzmocniONE, nasze przyjaciółki_ciele! Przez 5 lat działania programu udało nam się stworzyć wspierającą społeczność osób, które swoją codzienną pracą budują świat równej godności płci.
Organizują spotkania świąteczne, warsztaty, seanse filmowe czy wspólne wypady do miasta. Wiejskie wspólnoty kobiet i ich liderki sprawiają, że życie na wsi zmienia się na dobre.
Organizują spotkania świąteczne, warsztaty, seanse filmowe czy wspólne wypady do miasta. Wiejskie wspólnoty kobiet i ich liderki sprawiają, że życie na wsi zmienia się na dobre.
Fundacja #SayStop została zaproszona na Campus Polska 2022. 30 sierpnia o godz. 14.30 Joanna Jałocha oraz Katarzyna Kozłowska poprowadzą spotkanie pt. "Jak przeciwdziałać i walczyć z mobbingiem?". Opowiedzą o tym jak rozpoznać mobbing, jak mu przeciwdziałać oraz jak szukać pomocy, gdy jest się osobą mobbingowaną.
Nie warto bawić się w gierki
Emocjonalne potrzeby mamy dokładnie takie same, jak osoby neurotypowe i zazwyczaj tak samo zależy nam na relacjach, tylko droga do nich jest dla nas bardziej wyboista, ponieważ musimy pokonać więcej barier – mówi Ewa Furgał, która diagnozę zespołu Aspergera otrzymała w wieku 36 lat, edukatorka antydyskryminacyjna, laureatka IV edycji Programu WzmocniONE